Jump to content

Manus

Members
  • Posts

    1817
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Manus

  1. Dat afregelen is trouwens heel leuk om te doen. De VTA en de azimuth zijn relatief eenvoudig aan te passen, respectievelijk door de hoogte van de arm te veranderen met een inbussleuteltje, en door gewoon een beetje aan de arm te draaien terwijl je gewoon het contragewicht vasthoudt. Het grappige is ook dat de armlengte prettig te regelen is. Kwestie van gewoon de headshell een beetje in- of uitschuiven. Dat kwam goed uit, want de stylus zat eerst bijna een centimeter te ver naar voren, ontdekte ik met de fijnstelmal. Een stylus in de Hadcock (of komt dat alleen omdat ik een vintage-gevalletje van deze arm heb?) kan maar op
  2. Hartelijk dank voor alle reacties en de aanbieding eens te komen luisteren. Hoewel ik geen haast had, liep ik toevallig tegen een Hadcock GH228 aan, toevallig ook nog eens gemonteerd op een Nottingham Aanalogue Horizon SE, net zoals ik zelf heb. Ik kon meteen, om eens te luisteren met mijn eigen element, mijn Benz Mirco Ruby Wood erin zetten. Eerste reactie: warm geluid, waar is het extra detail? Tweede reactie, na een tijdje luisteren: het extra detail is er wel degelijk, maar inclusief wat extra warmte. Het extra detail kon ik onder meer waarnemen bij Alan Parsons "Eye in the Sky". De afzonderlijke slagen van zachte snaredrumroffeltjes voor de coupletten en refrein hoorde ik tot nu toe als "streepjes" nu als duidelijk te onderscheiden "puntjes". Verder waren de instrumenten duidelijker te onderscheiden, met vooral meer diepte, als uitgebeiteld in een Romeins reli
  3. Dank jullie wel voor de tips! Zoveel mensen, zoveel smaken, dat blijkt wel weer. De grens leg ik voorlopig nog steeds bij 700 euro. De duurdere opties vallen dus af. Tsja, dat wordt nog een heel gepuzzel, maar haast heb ik niet!
  4. Probeer eens de (inter) space-arm. Ik heb nog nooit een Nottingham draaitafel + nottingham arm + benz element combinatie gehoord die niet muzikaal klonk Tsja, nog niet eens over nagedacht. Maar hoe verhouden deze armen zich tot elkaar?
  5. Ik ben zeer tevreden met mijn laatste aanwinst, een Benz Micro Ruby 2 Wood. Een duidelijke vooruitgang ten opzichte van de Benz Glider en zeker ten opzichte van de MC20E die ik een tijdje noodgedwongen moest gebruiken. Ik heb wel de indruk dat het element in mijn huidige setup nog niet alles laat horen. Mijn draaitafel is een Nottingham Analogue Horizon SE, met Rega RB250 toonarm. De phonopre is een Jasmine LP2.0 (een superkoop, vind ik nog steeds), de versterker een Virtue Two (zeg maar T-amp-achtig, maar dan veel krachtiger en opener, ook een superkoop), de speakers Magnepans 0.5. Alles bijelkaar klinkt de set mooi, open, helder en gedetailleerd. Ik hou dan ook van een analytisch geluid. Wat win ik ermee, als ik de arm opwaardeer naar een, bijvoorbeeld RB600 of een Michell Tecnoarm? Win ik dan nog qua rust en detail? Qua diepte en breedte van de soundstage? Het budget is maximaal 700 (nieuw of tweedehands, dat maakt me niet uit).
  6. Dag Andromeda, Ik heb de Jasmine bij Sense of Music vandaan.... Net als mijn draaitafel trouwens, de Nottingham Analogue Horizon SE...Ben er al een tijd niet geweest. Je speakers zien er geweldig uit. Misschien dat ik eens een keertje ga luisteren, al ben ik nog steeds best in mijn sas met mijn Magnepans.
  7. Okay, ik heb tot voor kort ook met buizen gespeeld (ook Jasmine trouwens, de Serenade), maar toen had ik deze Benz nog niet. Wel een Benz Glider L2 (0,35mv). Ook geen ruis trouwens.
  8. Zeker een topding. Absoluut geen last van ruis, ondanks de lage 0,2mV van de Benz Micro Ruby Wood2. Leuk te lezen dat jij ook zo'n plezier aan de Jasmine beleeft. Ik neem aan dat jij ook geen ruisproblemen hebt, de Low-versie van de Condor heeft toch ook een lage uitgangsspanning? Ooit heb ik trouwens de gemodde versie van de Jasmine gehoord, de LP3. Die was helemaal waanzinnig.
  9. Dat kan natuurlijk gebeuren als de ruis duidelijk hoorbaar wordt of als de VV waar de phono-pre op aangesloten wordt te weinig ingangsgevoeligheid heeft. Het ging mij meer om de stelligheid waarmee Jitze op Andromeda reageerde die zelf geen probleem ervaart. De praktijk ligt niet altijd zo zwart-wit. Optimaal is natuurlijk als e.e.a. goed op elkaar aansluit zoals Haudio zegt. En een goede phono-pre heeft wel enige marge waarbinnen dat ook goed is. Zoals elders al gemeld op dit forum speel ik nu met een Benz Micro Ruby Wood 2 met een apart lage 0.2mV volgens de bijgeleverde meetgegevens. Hij past prachtig bij de Jasmine LP2.0 phono pre die een gain heeft van 70dB. Hij speelt met groot gemak. Ik kan kiezen uit 4 impedanties: 30, 100. 250 en 1k. De laatste klinkt het best ine
  10. Tsja, ik krijg zo toch steeds meer de indruk dat ik wel een heel mooi element heb aangeschaft. Als vervanging voor een kapotte Benz Micro Glider L2 heb ik een tweedehands Benz Micro Ruby Wood 2 aangeschaft. Die zou van een technicus van Benz Micro geweest zijn. Opvallend is de uitgangsspanning van dit element die op 0,2mV ligt in plaats van de gebruikelijke 0,3 voor dit element. En het nagenoeg rechte frequentieverloop dat nergens meer afwijkt van de nulllijn dan 2 dB en meestentijds dicht bij de nulllijn ligt. Zou dat ook de reden zijn dat er op het meetpapiertje Ruby Gold staat in plaats van Ruby Wood, of zou dit gewoon een fout zijn? Hoe dan ook, hij klinkt prachtig. Sprankelend en open en tegelijkertijd ook met een strakke, diepe bas.
  11. Dank jullie wel! Heb net twee uurtjes geluisterd. Prachtig!
  12. Het is uiteindelijk een Ruby Wood 2 geworden. Met een uitgangsspanning van 0.2 mV. Normaal heeft de Ruby 0.3mV. Het exemplaar was oorspronkelijk van een technicus van Benz en heeft weinig draaiuren (had stapels elementen). Ik ben er in elk geval heel blij mee. Hij klinkt duidelijk nog wat opener dan de Glider en heeft een strakkere en vollere bas
  13. 30 % klinkt goed. Een nieuwe Glider kost iets van 900? Dan zou die op 630 uitkomen als ik goed reken. Tsja...
  14. er kan meer gerepareerd worden dan je denkt, dus waarom bv niet je Glider laten voorzien van een Gyger S naald (als daar het grote verschil zit). De Importeur, Haudio of Hifi-Ilona (gewoon bellen die man) kunnen je meer vertellen. Kijk, dat is ook een aantrekkelijke optie! De overweging waard.
  15. Komt ook wel goed, uiteindelijk ben ik degene die moet kiezen. Ben alleen nieuwsgierig naar jullie mening. Ik ben er zelf nog niet uit.
  16. Dat is mooi, als ik tenminste voor een nieuwe Ace zou gaan. Maar met alle respect, dat is nog steeds de vraag: een nieuwe Ace S of een andere, oudere, Benz, zoals bijvoorbeeld een Glider (minder volgens Haudio), een Wood of een Ruby
  17. Een goede opmerking... Ik speel met een Nottingham Analogue Horizon SE en een phonotrap van Jasmine, de LP2. Die combinatie heb ik jaren geleden eens horen spelen met een Jan Allaerts (welk type weet ik niet precies) en ik viel bijna uit mijn stoel, zo mooi vond ik dat. Ik heb daarom het vermoeden dat de phonotrap nog wel een stapje hoger kan dan de Benz Micro Glider L2, waaraan ik veel plezier heb beleefd voor hij stuk ging. En wat hat analytische betreft uit de eerste post: de versterker is een Virtue Two (klasse-D, Tripath chip) en mijn speakers zijn Magnepans (0.5).
  18. Ik denk dat inruilen geen optie is. De naald is bij het stofzuigen finaal afgebroken... Misschien moet ik nog iets specifieker zijn. Het gaat mij om de keuze voor
  19. Dankjewel! Maar hoe verhoudt de Ace S zich bijvoorbeeld tot een oude Wood, een oude Ruby open air, of zelfs een Ebony?
  20. Het is alweer een tijdje geleden dat mijn Benz Micro Glider L2 de geest gaf (blijven haken met een stofzuigerslang). Speel nu alweer een tijdje met mijn reserve Benz, de MC20E2-L. Best een leuk element hoor, maar toch een stapje terug ten opzichte van de Glider. Ik wil nu een ander element aanschaffen en ik hou van analytisch. Vanwege mijn goede ervaring hou ik het 't liefst bij een Benz. Ik heb begrepen dat de naalden van Benz inmiddels nog subtieler zijn (Gyger-S in plaats van Line Contact). Daarom mijn vraag: hoe verhoudt een nieuwe Ace zich ten op zichte van een tweedehandse (oude) Glider. Die elkaar qua prijs meestal niet veel ontlopen. Is de Gyger S inderdaad zo'n grote vooruitgang, en spelen de nieuwe elementen zelfs de oude Ruby's en Ebony's naar huis, of is het verschil minimaal?
  21. Mooi. Met welke klasse-D speel je?
  22. Geeft niks hoor, maar mag ik uit het uitblijven van reacties voorzichtig concluderen dat, althans op Hear, de interesse voor de 'T-ampachtige versterkers' verleden tijd is? Ik heb de afgelopen dagen het forum eens flink nagepluisd en kwam ook niet veel recente berichten of verwijzingen over klasse-D versterkers tegen. Behalve dan een review van de Samsung AVR-20, die Arjen de Goeij de volgende opmerking ontlokte: 'Ik ben erg benieuwd hoelang je hem achteraf in je bezit zult hebben gehad. Mijn ervaring is dat een ruime meerderheid klasse D versterking toch niet zo gek lang in hun bezit houden, hoe enthousiast (ik heb zelfs n
  23. Vooruit dan maar. Ik heb geloof ik al meer dan een jaar geen berichtje meer gepost. Gewoon, omdat ik het schrijven en discussi
  24. Met kop en schouders in de schaduw van heel wat betere drummers? (overigens kun je alleen met kop en schouders boven anderen uitsteken, maar dat terzijde). Dat vind ik
×
×
  • Create New...