Jump to content

Weer 'n audiofiele dag...


WanFie
 Share

Recommended Posts

"digitaal is digitaal. Persoonlijk hecht ik aan de kwaliteiten van vinyl: de ruimtelijkheid/losheid, de relaxte weergave zonder saai te worden. Maar volgens mij ben ik niet de enige die dit roept."

Nee hoor, helemaal mee eens.

 

+1:-)

Link to comment
Share on other sites

Als ik het signaal van vinyl digitaal vastleg en weer afspeel van een digitaal medium blijkt al het mooie van vinyl er nog steeds te zijn. Geen probleem. 

 

Dat neemt niet weg dat het draaien van plaatjes een leuk ritueel is, ik kan me voorstellen dat het draaien van plaatjes voor veel mensen leuker is dan het zappen door een verzameling vinyl rips. En zoals we allemaal weten bestaat audiofiele muziekbeleving uit meer dan geluid alleen. 

Link to comment
Share on other sites

Ik moet bekennen dat ik een jaar of 5 terug een Thorens TD160B heb overgenomen (gemodificeerd met Rega RB900), Black box dinges, Benz Ace medium element.

 

Staat sinds de verhuizing (3 jaar geleden)  nog steeds gedemonteerd onder een stapel tijdschriften...  Te veel gedoe. Heb er ook geen goede plaats meer voor

 

Ik moet wel bekennen dat die keer dat ik er naar heb geluisterd het wel aardig klonk. Een zeker natuurlijkheid. Maar helaas ook weer die tikjes (oude platen). Ik vind de tegenwoordige draaitafels (en die van 30 jaar geleden) mooie apparaten, maar heb kennelijk een trauma overgehouden aan de imperfecties (kromme platen, gat uit het midden, bobbel op het vinyl, stof, vet) van het medium..

 

Ik heb niet de ambitie om nieuwe lp's te kopen en de oude heb ik inmiddels bijna allemaal vervangen door cd's (voorzover leverbaar)

Link to comment
Share on other sites

Dat is mogelijk. Hoewel ik moet zeggen dat die platen niet door mij vies zijn geworden (nooit met de vingers op de groeven, altijd in goede binnenhoes bewaard/rechtopstaand, eenkhoornhaar stoffers/rollers, meedraaiende canton duster met statische ontlading).

 

Alleen nooit nat gespeeld.

 

Bestaat dat Canton ding eigenlijk nog (ben m kwijt). Zie http://www.ebay.com.au/itm/Canton-Record-Cleaner-Arm-with-Antistatic-Earthing-Brush-/330922781274

Link to comment
Share on other sites

Guest tubejack

Mijn audiofiele dag. :)

 

Na drie jaar vond ik mijn Lyra Delos combi met de TD-20001 niet lekker meer werken.

De naald vloog af en toe uit de bocht en sloeg soms over .....dat soort gedoe :wacko:

 

Een Nagaoka  elementje in een draaitafel  doen lukt.  

Maar het goed afstellen van een Lyra Delos is heel andere koek. :blink:

 

Gelukkig bestaat er zoiets als de draaitafel service van Music2audio http://www.music2.nl/draaitafelservice.html

Een mailtje naar deze firma en in no time was er een afspraak met een van de medewerkers gemaakt.

 

Grote voordeel vind ik dat je draaitafel thuis wordt afgeregeld.  Je hoeft er niet mee te slepen, iets -dat volgens mij- voor een draaitafel

sowieso niet zo bevorderlijk is.  Je zit geen week, of langer zonder muziek.  Daarnaast kan er tijdens het transport naar huis weer

van alles ontregeld raken.   Ook helemaal niet te duur. Als je, je alleen al je eigen tijd en gedoe in acht neemt, die je met halen en brengen kwijt bent.

 

In ongeveer een uur tijd werd mijn Delos en Thorens afgesteld. 

 

Er bleek een schroef in de arm los te zitten. Iets waar ik me tot nu toe het bestaan niet eens van wist. Ook met de dwars druk compensatie was het e.e.a. mis. Ik hoor Wol al roepen:  "Ja... Jack dat is toch gewoon dat schroefje daar en daar "   Nou dat er aan dat schroefje wordt gedraaid ...zal.  Maar dat gaat met het nodige Fingerspitzengefühl.  Dat heb je, of heb je niet.  Ik heb het niet,  gelukkig met andere dingen weer wel :)  Verder werd volgens mij de VTA bekeken, het element met een mail  opnieuw afgesteld en weer nauwkeurig op 1,8 gram gezet.

 

Hierna werd met een Ortofon testplaat o.a. de tracking getest en e.e.a. met de hand verder fijn afgesteld.

Bijzonder  was de vraag of ik een LP had met vrouwen stemmen.  Vrouwen stemmen gebruik ik ook altijd als ik iets test.

Neem van mij aan als je een 20 jaar met 3 vrouwen in een huis hebt gewoond. Regelmatig met een groep hardloopt waar 95%  van vrouwelijke afkomst zijn dat je wel weet hoe zuiver vrouwen stemmen kunnen klinken.

 

Samengevat:  Service waar je als muziekliefhebber wat aan hebt.

 

Van harte aanbevolen.

 

Mvg,

 

Jack

Link to comment
Share on other sites

Ik wil de term digitaal is digitaal toch in een juist perspectief plaatsen. Van digitaal is, net als vinyl, echt te genieten. Digitale weergave heeft wel een bepaald kenmerk, net zoals vinyl dat ook heeft. Ik ben blij dat ik kan wisselen tussen digitaal en vinyl, ik vind die afwisseling prettig. Ik heb daarentegen ook wel het idee dat nogal wat CD spelers tenminste in mijn beleving op welke wijze dan ook (bij langer luisteren) wat onnatuurlijk klinken. Mijn voorkeur voor vinyl is duidelijk, maar wellicht dat een ander daar anders over denkt of andere prioriteiten legt?

 

Mooie service trouwens van music2audio.

Link to comment
Share on other sites

Maar ik denk wel dat in de studio men een iets hogere resolutie gebruikt dan 44khz/16bits

 

Wat wel trouwens, weet iemand dat?

Naar ik begrepen heb zou in een studio het DSD formaat gehanteerd worden.

Dat zit iets anders  in elkaar als PCM maar kan gemakkelijk zonder al te veel kwaliteit verlies geconverteerd worden.

DSD wordt overigens ook gebruikt voor het Super Audio cd formaat. 

Link to comment
Share on other sites

Ik zal hopelijk binnenkort weer even bij Jack aan de deurbel hangen.

De Saturn deed CD's weg voor 2 euro, dus ik heb enkele dubbellaags SACDs gekocht klassiek. Leek me een leuke ervaring. Ik heb geen SACD speler, maar meestal is het toch mooie muziek op zo'n medium uitgebracht.

Link to comment
Share on other sites

Van harte aanbevolen.

 

Zo te zien ben jij heel erg tevreden.

 

Ik breng mijn platenspeler naar Sneek als er iets mee is wat ik zelf niet kan oplossen. Gelukkig heeft mijn platenspeler geen trekhaak dus hoef ik hem niet te slepen, hij past in mijn kofferbak. Ik ben overigens nog niemand tegengekomen die meer van het afregelen van platenspelers af weet dan Henk, de kans is klein dat ik mijn geluk elders ga beproeven.

Link to comment
Share on other sites

Ik ben overigens nog niemand tegengekomen die meer van het afregelen van platenspelers af weet dan Henk, de kans is klein dat ik mijn geluk elders ga beproeven.

Ik heb ondertussen toch wel wat mensen ontmoet waar ik het idee van had dat zij wel wat meer kennis van zaken hebben dan Henk.

Hierbij zeg ik niet dat Henk slecht zijn werk doet, integendeel.

Er zijn ook anderen waar ik dan weer een hoge pet van op heb.

Maar het voordeel dat de service aan huis komt is zeker niet verkeerd.

Dat tafeltje van mij til ik niet graag 2 trappen op en af, veeeeeel te zwaar.

Link to comment
Share on other sites

Guest tubejack

Alles is te ver weg voor mij. Sneek helemaal. Het meest makkelijke: Zwolle. Trein in, paar uur reizen, trein uit, winkel. ^_^

 

Hoeveel uur tijd, ben je daar alleen al mee kwijt :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Alles is te ver weg voor mij. Sneek helemaal. Het meest makkelijke: Zwolle. Trein in, paar uur reizen, trein uit, winkel. ^_^

Je kunt natuurlijk ook een halte eerder stoppen in 't harde daar snappen ze ook wel hoe een tafel afgeregeld moet worden.

Link to comment
Share on other sites

Guest tubejack

Zo te zien ben jij heel erg tevreden.

 

 

Ja.  :)

 

Ik ken een aantal mensen die goed een draaitafel kunnen afstellen.

Die van Music2audio hoort volgens mij bij de top,  zo klinkt het tenminste .

 

Mvg,

 

Jack

Link to comment
Share on other sites

  • Members

Zo te zien ben jij heel erg tevreden.

 

Ik breng mijn platenspeler naar Sneek als er iets mee is wat ik zelf niet kan oplossen. Gelukkig heeft mijn platenspeler geen trekhaak dus hoef ik hem niet te slepen, hij past in mijn kofferbak. Ik ben overigens nog niemand tegengekomen die meer van het afregelen van platenspelers af weet dan Henk, de kans is klein dat ik mijn geluk elders ga beproeven.

 

En waarom zou je dat niet meer doen? Henk is jarenlang de vaandeldrager van analoog geweest, zijn strepen heeft hij daarmee wel verdiend. Het is alleen niet meer zo dat Sneek de enige is. Er zijn er meer die hier in zijn gespecialiseerd.

Ik noem inderdaad een Ketelaar, Hanze, A10 Audio, Spanjaard, Sense of Music, die weten tegenwoordig heel goed waar ze mee bezig zijn. Een wereldreis is vandaag de dag echt niet meer nodig. Dat wil echter niet zeggen dat dat niet meer mag!

 

Wij vullen het iets anders in, iets wat ook prima kan omdat we toch al op de weg zitten. Kun je thuis alles comfortable regelen vanachter je PC, je hoeft de deur niet eens meer uit. Lekker modern toch?

Link to comment
Share on other sites

Je kunt natuurlijk ook een halte eerder stoppen in 't harde daar snappen ze ook wel hoe een tafel afgeregeld moet worden.

Nee, dat is denk ik vanaf Utrecht gezien nog verder. Anders had ik er vast al eens een verslag van gemaakt :-)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...