Jump to content

Opmerkelijke nieuwe draaitafel


BellaVista
 Share

Recommended Posts

Guest kikkervisje
De Pro-Ject RPM-1, met arm en losse 16-polige motor:

Project-rpm1-Genie1.jpg

Opmerkelijk is de prijs: ongeveer 300euri :blink::)

 

Voor zo een bedrag kan je toch alleen maar prullaria verwachten.

 

Heb jij het al eens stevig aan de tand gevoeld?

Link to comment
Share on other sites

De Pro-Ject RPM-1, met arm en losse 16-polige motor:

Project-rpm1-Genie1.jpg

Opmerkelijk is de prijs: ongeveer 300euri :blink::)

 

Voor zo een bedrag kan je toch alleen maar prullaria verwachten.

 

Heb jij het al eens stevig aan de tand gevoeld?

 

De maakkosten kunnen niet meer dan 100 euro zijn. Je bent veel beter af met een tweede hands Thorens of dergelijke.

Link to comment
Share on other sites

Waarom zou dit niet kwalitatief kunnen zijn?

 

als je goed kijkt is er op heel wat bespaard wat eigenlijk niet bepalend is voor de klankkwaliteit.

 

Kijk maar naar de arm. Het steuntje waarin hij rust is een geplooide harde draad. Kost dus niks, maar is wel functioneel in orde.

 

Geen overbodig materiaal als bekisting. Gewoon gemonteerd op een plaat. Het lager zelf zal voor een budgetlager wel in orde zijn. (volgens mij is dit gewoon een lager wat ze in een hele reeks andere modellen ook gebruiken, kostenplaatje wordt de wet van de grote getallen)

 

De arm zelf, contragewicht is de meest elementaire uitvoering die er bestaat. Geen extra kosten voor schaalverdelingen op het gewicht. Met een naaldkrachtmetertje ben je er.

 

 

Maak van dat instapmodel een groot serieproduct en je zet voor weinig geld iets op de markt wat kwalitatief ok is en waar iedereen in de productie tot klant keten nog iets kan verdienen.

Link to comment
Share on other sites

Ziet er leuk uit! Voor de prijs heb ik de Projects altijd erg mooi gevonden, met name de 9 en een simpel instapmodel. Zorgt weer dat meer mensen plaatjes gaan draaien, dus ook plaatjes gaan kopen hoop ik: Dan is er weer meer keuze voor iedereen.

Azh

Link to comment
Share on other sites

Voor het geld is het leuk, maar je moet er zeker geen wonderen van verwachten. De platter is van MDF, net als de plinth. MDF is leuk om ongewenste vibraties te absorberen, helaas doet het dat ook met gewenste vibraties: klinkt doods.

Bovendien is de plinth ook minimaal van afmetingen, groter is hier beter. En wat kost MDF nou..

Ik spreek uit ervaring, ik heb een vergelijkbare RPM4 gebruikt.

 

Die 16-polige motor is hier h

Link to comment
Share on other sites

Guest kikkervisje
Ziet er prima uit. Pro-ject is lekker bezig de laatste jaren :rolleyes: Prima spul en krijgt goede kritieken. Lekker compleet assortiment ook en betaalbaar!

 

Robin

 

Zoals boven reeds gezegd :klinkt doods en krijgt dan toch nog goede kritieken. :confused:

 

Rara rara................................ :confused:

 

Natuurlijk het ziet er schattig uit! :D

Link to comment
Share on other sites

Guest kikkervisje
Wat noem je nieuw? De RPM-1 is al een paar jaar op de markt, ook onder de

alternatieve naam Genie. Intussen zijn we al aan de MkIII versie.

 

Een jaar geleden was de prijs in Engeland 140 pond. Zelfs met een denkbeeldige 1 UKP = 1.5 Euro kom je dan op

210 uit ...

 

http://www.phonophono.de/images/produkte/3...ject_rpm1_3.jpg

 

Met de wetenschap dat de Engelse pond thans op 1,1 staat is het dus eigenlijk een peperduur ding!

Link to comment
Share on other sites

Op het gebied van draaitafels is er op dit moment meer ontwikkeling dan ooit, ook in deze budgetklasse - een trend bijzonder genoeg om een topic over te starten, lijkt mij ;)

 

Intussen ben ik wel benieuwd waar jij mee speelt, Kikkervisje. Van de meesten hear weet ik wel iets maar jij hult je in nevelen :confused:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...