Jump to content

Resonantie in speaker


Guest schatje
 Share

Recommended Posts

Guest schatje

Ben helemaal blij met mijn Chario's, heb alleen recent met 1 liedje een resonantie in 1 box geconstateerd. Ga nu terug met die speaker want heb 5 jaar garantie. Maar gebeurd het vaker dat er resonantie optreedt in een speaker na 1 jaar gebruik??

Link to comment
Share on other sites

Hoi, schatje!

 

Misschien zaten de schroeven van de speakerunits een beetje los. Wat ook wel eens gebeurd is, indien het bij jouw speakers om een gesloten behuizing gaat, dat de rubber pakking onder de woofer verschoven is. Dit veroorzaakt ook de door jou genoemde resonatie/vervorming.

 

Met groet, Audiopaul

Link to comment
Share on other sites

Dag Schatje,

 

Resonanties in luidsprekers kunnen lastige kwalen zijn, vaak kun je ze verhelpen, soms niet. Alle schroeven aandraaien kan helpen, wat ook nog weleens gebeurt is dat er een draad achter tegen de conus aan ligt, en dan gaat meetrillen. Soms zit er iets fout in de spreekspoel van een van de luidsprekerunits, en als je heel erg pech hebt in de kast van de luidspreker. Ik zou in ieder geval met de speaker en het gewraakte muziekfragment terug gaan naar de dealer.

 

Succes,

Marcel

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...