Jump to content

Een oudje


Duck-Twacy
 Share

Recommended Posts

http://web2.moridaira.com/stanton/m681e3mk2.htm

 

Hoe zou zoiets het doen in een Dual 505?

 

681eeeMKII.jpg

Beste Duck,

 

 

Jou Benz Micro Ace doet het heeeeel veeeeel beter.

 

 

 

De triple eee is in zijn prijsklasse het slechtste element die ik ken.

 

 

Muf .duf, dof,sloom,etc.

 

 

 

 

 

MvG,

 

 

 

 

Haudio

Link to comment
Share on other sites

PS: je bent je Kimber Select 1030  vergeten

Ik dacht dat Gerrit die terug had gekregen? Of heb je een eigen set KS1030 :confused:

 

Blijkbaar ben ik nog meer vergeten. Robby Tjon had nog een CD-r voor me achter gelaten, met een jaargang Stereophiles erop :blink: Moet ik binnenkort toch maar weer eens naar Sneek komen? :confused::huh:

 

BTW, ik wil die kabel echt wel eens uitproberen, maar geld voor de Kimber heb ik helaas niet. De 2 poorten in mijn garage zijn aan vervanging toe. Het is nu elke dag powerliften om die dingen open of dicht te krijgen. Af en toe heeft een massieve lichaamsbouw toch zijn voordelen :rolleyes:;)

Ik heb dus nu 2 sectionaalpoorten van 250x275cm in de planning staan. Die kabel kost ca 2/3 van 1 poort. Helaas kan ik mijn centjes maar 1 keer uitgeven. Ik ben nu bezig aan het uitvinden van "boemeranggeld". Het vlot alleen nog niet zo :o:D;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
(...) De triple eee is in zijn prijsklasse het slechtste element die ik ken.

Muf .duf, dof,sloom,etc. (...)

De meningen lopen uiteen:

 

uit: http://www.audio-muziek.nl/audiotechniek/lp_cdr.htm - Audiotechniek: Het naar cd-r overzetten van grammofoonplaten -

(...) Daarnaast gebruik ik een Stanton 681-EEE met 78 toerennaald, gemonteerd in een Dual 1218 voor de 78 toerenplaten. Die 681-EEE met normale naald is overigens een heel mooi element dat in vrij zware armen (vaak S-vormige armen gemonteerd in Japanse draaitafels) uitstekend z

Link to comment
Share on other sites

Ik heb nog zo'n triple E liggen.....

 

Mijn keus was het indertijd omdat het de DM 2a's met hun felle hoog wat milder liet klinken.

 

Toen ik het verving door de Linn K18 ging er een wereld voor me open.

 

Ik ben het dus wel met Haudio eens.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

:D Oh, maar vervorming kan ook heel verrassend klinken, hoor!

 

Fase-vervorming wordt bijvoorbeeld door velen gewaardeerd:

de typische haaifaai-sound is er zelfs op gebaseerd.

 

Stanton 681 EEE heeft een bereik van 10 - 22.000 Hz (

Link to comment
Share on other sites

Hou je toch eens niet zo krampachtig vast aan die ouwe meuk. Vroeger was het idd een leuk element, maar tegewoordig is het zwaar achterhaald en een van de mindere elementen die er te koop zijn. <_<

Link to comment
Share on other sites

(...) De triple eee  is in zijn prijsklasse het slechtste element die ik ken.

Muf .duf, dof,sloom,etc. (...)

De meningen lopen uiteen:

 

uit: http://www.audio-muziek.nl/audiotechniek/lp_cdr.htm - Audiotechniek: Het naar cd-r overzetten van grammofoonplaten -

(...) Daarnaast gebruik ik een Stanton 681-EEE met 78 toerennaald, gemonteerd in een Dual 1218 voor de 78 toerenplaten. Die 681-EEE met normale naald is overigens een heel mooi element dat in vrij zware armen (vaak S-vormige armen gemonteerd in Japanse draaitafels) uitstekend z

Link to comment
Share on other sites

Nee  jongens, Spido heeft helemaal gelijk.

 

Luidsprekers idem ditto.

Na de Dahlquist DQ10  is er echt niks verbeterd.

Ik heb nog zo'n Stanton Triple EEE ergens in een afvalbakje liggen.....ruilen voor een "vogeltje" :unsure:;)

Wauw hee... negen E-en..... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

.

 

 

s_k,

 

dit element is niet te zwaar voor de arm van een 505.

 

De parameter die je bij een element met de arm moet matchen is niet het gewicht maar de dynamische kompliantie. Dat heb je toch wel eens ergens gelezen?

 

Het gewicht van het element heeft wedl te maken met het balanceren, maar dat bedoel je niet, en het is ook geen probleem voor de 505 in dit geval.

 

 

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Heeft zo'n nieuwe triple E nog iets te maken (kwa fabriekage etc) als het model dat in de jaren 70 (volgens mij) door Audioscript werd geimporteerd. Of is de kwaliteitscontrole veel minder? Stanton doet tegenwoordig eigenlijk alleen nog maar DJ spul dacht ik.

 

Overigens nogmaals in die tijd was het gewoon een van de top elementen (zoals ieder merk toen een MD element voor rond f 300 verkocht: ADC, Shure, Pickering, Ortofon etc. MC bestond nog niet of nauwelijks. Dat werd later pas door Denon en Ortofon geintroduceerd (in NL).

 

Overigens heb ik helemaal geen behoefte om er een te kopen.

Link to comment
Share on other sites

(...) dit element is niet te zwaar voor de arm van een 505.

De parameter die je bij een element met de arm moet matchen is niet het gewicht maar de dynamische kompliantie. (...)

681eeemk2s_b.jpg

The Stanton 681 EEE Mk III is the latest of the legendary 681 products. With the latest in low mass moving iron design, it gives accurate and clean reproduction of sound on any system. The precision response gives a bright clean sound legendary amongst audiophiles.

The Stanton "Longhair" brush, super high polished diamond and low tracking force gives greatest record protection and longest tip life possible.

 

Frequency Response 10-22k Ind.Fac.Calib

Output @ 1kHz: 0.7mV

Channel Separation @ 1 kHz: 35dB

Channel Balance @ 1 kHz: within 2dB

Tracking Force: .75 to 1.5 grams

Stylus Type: Stereohedron

Stylus Tip: .3x2.8 (8x71)*

DC Resistance: 1300 ohms

Inductance: 930 mH

Cartridge Weight: 6.3 grams

Load Resistance: 47k

Load Capacitance: 275pF

Dynamic Compliance @10Hz Horiz/Vert. 25Um/mN

 

*Stereohedron: 2 major bearing radii 2.8 mil each

Link to comment
Share on other sites

.

 

 

Ik maak uit de specs niet op dat er geen goeie match zou zijn met de Dual- arm van de 505. Die is niet echt super- licht: ik meen in de regio 8 tot 10 gram. Je zou eerder zeggen dat de compliantie aan de hoge kant is. Maar mi. kan het eigenlijk wel. Ik zou de ram in ieder geval wrappen met teflon. Dat doe ik met alle Dual- armen. Bevalt me eigenlijk wel.

 

Dit element heeft fanatieke fans. ik heb er nooit een gehoord, maar het HF CHoice boekje doet net alsof het voor dit element altijd woensdag is: gehakt....

 

In die tijd was het misschien relatief een van de betere, maar het ding moest het zoals ik het kan uitpeilen al snel afleggen tegen steeds weer nieuwe concurrenten.

 

Die firma uit Loosdrecht had een nogal schreeuwerige manier van reclame maken, die bij mij altijd veel onsympathieker overkwanm dan de Transtec- stijl. Verder was de "federatie van nationale audiojournalisten" de grootste landelijke fanclub. Voor wat dat waard was.

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

De Benz Ace en andere winstmakertjes uit de huidige high-spend sector ...

Beste Spido,

 

 

Wat moet ik met deze opmerking? Recentelijk heb ik zo'n Ace ingedaan: maakt mij dat dan een 'high-spender'?

 

Als er een alternatief is voor de Ace, die significant minder kost, dan had ik dat graag geweten. Welk element zou dat dan zijn? :confused:

 

 

Met vriendelijke groet,

BellaVista.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...